POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
Spektakl „Ewelina płacze” w KDK
Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 12 października o godz. 19.00 na trzecie już w tym roku spotkanie z „Teatrem Polska”. Tym razem w ramach programu zaprezentujemy Państwu sztukę „Ewelina płacze” w wykonaniu Teatru „TR Warszawa”. Bilety na wydarzenie w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. W sprzedaży dostępne są także karnety w cenie 50 zł. Obejmują one dwa spektakle w ramach „Teatr Polska”- „Ewelina Płacze" i „Znak Jonasza".
Nagradzany na krajowych festiwalach spektakl „Ewelina płacze” traktuje o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. Tekst jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach, które przenikają się z ich prywatną prawdą. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie. Autorka sztuki Anna Karasińska dodaje: „W naszej pracy wielokrotne wywracaliśmy wszystko do góry nogami i doświadczaliśmy płynącej z tego wolności, która, jak mamy nadzieję, udziela się naszym widzom”.
W obsadzie przedstawiania znaleźli się znani z kina i telewizji: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska i Adam Woronowicz. „TR Warszawa”, w którego skład wchodzą to obecnie jeden z najciekawszych polskich zespołów teatralnych. Na przełomie XX i XXI wieku stał się ośrodkiem teatralnej rewolucji, dając początek nowej estetyce i językowi teatralnemu, a także całemu pokoleniu reżyserów, dramatopisarzy, scenografów, kompozytorów i aktorów, które ukształtowało polski teatr początku XXI wieku. Nazywany „młodym punkowym teatrem z Polski” („The Guardian” ) i „najszybszym teatrem w mieście” („Gazeta Wyborcza”), łączy nowatorstwo w inscenizacji i aktorstwie z podejmowaniem kontrowersyjnych tematów, związanych z gwałtownie zmieniającą się rzeczywistością społeczną, polityczną i ekonomiczną. Dyrektorem artystycznym teatru od 1998 roku jest reżyser Grzegorz Jarzyna.
Przypominamy, że celem programu „Teatr Polska” jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. „Teatr Polska” organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tekst i reżyseria: Anna Karasińska
Współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska
Choreografia: Marta Ziółek
Asystentka reżyserki: Ewelina Pankowska
Obsada: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz
Czas trwania: 60 min
Spektakl dla widzów od 14 lat