POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
Koncert „Świat Tanga” w KDK
Dnia 15 kwietnia 2015 r. o godz. 17:30 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury program muzyczny „Świat Tanga” zaprezentuje Sentido del Tango. Zespół łączy brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary. Sentido del Tango sięga po słowo i taniec, dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk. W swoim repertuarze posiada zarówno utwory mistrzów klasycznego tanga argentyńskiego oraz Tango Nuevo Astora Piazzolli, jak również przedwojenne tanga polskie i kompozycje własne.
Sentido del Tango tworzą: Piotr Kopietz - bandoneon, akordina, narracja, Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, Mateusz Szemraj – gitara. Muzycy spotkali się podczas studiów w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Połączyło ich zafascynowanie tangiem argentyńskim, a w szczególności twórczością Astora Piazzolli. Pracę nad obecnym kształtem zespołu rozpoczęli w 2007 r., czego efektem jest płyta „Retrato”. W niezmienionym składzie koncertują do dziś, często jednak poszerzają go o dodatkowe instrumenty oraz sięgają po taniec i słowo.
Tango to dla nich pasja, która staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej ekspresji, zmysłów i nostalgii. W czasie występów uwodzą intensywnością i niepowtarzalnym stylem. Tworzą specyficzny rodzaj intymności i klimat rzadko spotykany na innych koncertach.
Na „Świat Tanga” złożą się utwory takich autorów jak: A. Piazzolla, C. Gardel, M. Rodriguez, A. Villoldo, P. Kopietz, H. Wars, J. Petersburski.
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie, a jedynym koncertującym na francuskiej akordinie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Filharmonią w Warszawie i z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP.
Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła także podczas rocznych studiów w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky'ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Już w czasie studiów skierowała swoje zainteresowania w stronę muzyki kameralnej, współpracując m.in. z "The Jacques Thibaut String Trio" i "The Talich String Quartet". Na stałe gra w zespole "Sentido del Tango". Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut oraz współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje pieśni wybitnego ucznia F. Chopina - Karola Mikulego. W 2011 roku, z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną "Tradycje Chopinowskie we Lwowie", nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Mateusz Szemraj – muzyk. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, tj. gitary: klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne: oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port oraz Skrzyżowanie Kultur), Hanimal (koncertował m.in. na Męskim Graniu oraz Off Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy, ĆŚ. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy na muzyczną podróż w świecie tanga.
Wstęp wolny!