POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
Spektakl „Liza” w KDK
Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku spektakl w ramach programu Teatr Polska - „Liza” w wykonaniu aktorów Sceny Prapremier InVitro Centrum Kultury w Lublinie, który odbędzie się 30 listopada 2014 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.
Spektakl Liza powstał na podstawie opowiadania „Wieczny mąż” Fiodora Dostojewskiego. W trakcie jednej z bezsennych nocy do drzwi Aleksy Iwanowicza Wielczaninowa zakrada się Paweł Pawłowicz Trusocki, przypominając mu bolesną przeszłość. Intruz, powołując się na dawną „przyjaźń” jego zmarłej żony Natalii z Wielczaninowem oraz nim samym, wciąga go w pokrętną, przewrotną grę, w której stawką jest kilkuletnia dziewczynka, Liza – owoc romansu Aleksy Iwanowicza z żoną Trusockiego. Liza, krzywdzona, dręczona, zastraszana, wyrwana siłą ze znanego jej środowiska i porzucona, staje się ofiarą niezrozumiałego dla dziecka konfliktu dorosłych.
Informacje o spektaklu:
Liza, Centrum Kultury, Scena Prapremier In Vitro, Lublin www.ck.lublin.pl
na podstawie opowiadania „Wieczny mąż” Fiodora Dostojewskiego
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
reżyseria świateł: Krzysztof Sendke
scenografia i kostiumy: Marek Braun
muzyka: Max Kowalski
realizacja światła: Marcin Kowalczuk
realizacja dźwięku: Karol Rębisz
produkcja: Monika Stolat
obsada: Mariusz Bonaszewski, Jarosław Tomica, Matylda Damięcka, Dominika Podsiadła
Spektakl dla widzów od 15 lat.
O godz. 16:00 zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralne, które poprowadzi Iza Śliwa. Warsztaty skierowane są do osób, zainteresowanych zdobyciem umiejętności pokojowego rozwiązywania konfliktów. Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku powyżej 16 lat.Zapisy na warsztaty w sekretariacie KDK
TEATR POLSKA 2014
Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.
W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.
W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.