POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
Spektakl „Czerwony Kapturek” w KDK
Serdecznie zapraszamy na spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru im. Hansa Christiana Andersena z Lublina, który odbędzie się 23 października 2014 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury o godz. 12:00 i 16:00. Bilety w cenie 5 zł do nabycie w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl . Spektakl zostanie wystawiony w ramach programu Teatr Polska, w którym uczestniczy KDK.
Teatr Andersena przygotował swoją, nieco odmienną od oryginału wersję przygód Czerwonego Kapturka. Spektakl dla niegrzecznych dziewczynek i niesfornych chłopców, dla umęczonych rodziców oraz zamartwiających się dziadków i babci. Dla wszystkich tych, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna, a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu. Pełne absurdalnego humoru przedstawienie, które między kolejnymi gagami, bez natrętnego dydaktyzmu, przemyca całą listę rodzicielskich przykazań: od NIE rzucania papierków na podłogę, NIE bawienia się zapałkami, po „niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę”, czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM, nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, nigdy…
Informacje o spektaklu:
Czerwony Kapturek, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin www.teatrandersena.pl
scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Michał Kowalczyk
choreografia: Urszula Pietrzak
obsada: Gabriela Jaskuła, Ilona Zgiet, Bożena Dragun, Kacper Kubiec, Konrad Biel, Bartosz Siwek
Spektakl dla widzów od 5 do 12 lat.
Między spektaklami odbędą się bezpłatne warsztaty teatralne, które rozpoczną się o godz. 14:30 w Sali Muzycznej KDK. Warsztaty pod nazwą „Znałem, znam, poznaję” skierowane są dla dzieci w wieku od 5 lat. Zapisy w sekretariacie KDK.
TEATR POLSKA 2014
Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.
W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.
W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.