POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
Live Act – Kara Boska
„To co robię nie jest skierowane dla mas… Myślę, że najlepiej moją twórczość odbierają różni odmieńcy, ludzie wyalienowani i samotni… wszyscy, którym nie po drodze z tłumem…”– tak mówi o swojej twórczości Leszek Szymaniak aka Kara Boska.
Prawdziwość tych słów będziecie mogli sprawdzić osobiście już 5 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury. Tego dnia będzie miała miejsce koncertowa premiera najnowszej płyty Kary Boskiej – „Cementowy pejzaż”.
Album dostrzeżony przez branżowy portale DarkPlanet.pl i Magnetoffon.info jest muzycznym zapisem wrażeń artysty z eksploracji lubelskich miejsc opuszczonych: obiektów przemysłowych czy dworów szlacheckich. Tam jak zauważa, bardzo odczuwalne jest przemijanie czasu, marność i kruchość istnienia. Na „Cementowym Pejzażu” próbuje o tym opowiedzieć za pomocą krótkich form z kręgu industrial / elektro. Otaczające nas dźwięki zostają nagrane, następnie pocięte i przetworzone za pomocą komputera czy różnej maści samplerów, syntezatorów i efektorów.
Live act zostanie uzupełniony pokazem zdjęć, na których artysta stara się przemycić subiektywne odczucia i opowiedzieć historię zapomnianych, często skrajnie zrujnowanych budynków w nietypowy, oryginalny sposób.
Leszek Szymaniak jako poeta, muzyk czy performer jest obecny na krasnostawskiej i lubelskiej scenie kulturalnej od wielu lat. Wydaje „podziemne” tomiki wierszy. Pisze felietony dla „BSNK. Magazynu Kulturalnego”. Współtworzył formację Seqta Defeqta. Występował podczas lubelskiej „Nocy Kultury”, „Dniach Krasnegostawu”, „WOŚP” czy dwukrotnie na przeglądzie „Krasnystaw Rocks!”.
W sobotni wieczór zaprezentuje nam również próbkę twórczości Domów Towarowych. Swojego pobocznego, działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury projektu, odnoszącego się w warstwie tekstowej do kondycji współczesnego społeczeństwa.
Ważną częścią wydarzenia będzie panel dyskusyjny mający na celu wyjaśnienie, czym jest przewijający się w artystycznych dokonaniach Leszka - Urbex. Tutaj, aby Was zainteresować tematem, w skrócie napiszemy tylko, że chodzi o eksplorację miejską oraz badanie i dokumentowanie zazwyczaj zapomnianych, niewidocznych lub niedostępnych części ludzkiej cywilizacji.
Gościem debaty, obok krasnostawskich eksploratorów (Projekt L.R.M.P) będzie Kamil Bardo. Kamil jest członkiem grup „Urbex Lublin” i „East Stalkers„, zrzeszających pasjonatów zwiedzających opuszczone budynki. Wysłuchamy interesujących opowieści z tym związanych. Poznamy historię zapomnianych, znajdujących sie w naszym regionie obiektów związanych z kulturą czy przemysłem.
Oczekujemy, że dyskutanci przybliżą nam niezwykłą atmosferę tych funkcjonujących niejako poza upływem czasu miejsc, które pozostawione przez człowieka wchodzą w symbiozę z naturą i stanowią często sztukę samą w sobie.
To niecodzienne, pierwsze tego typu wydarzenie w regionie odbędzie się 5 kwietnia 2014 roku o godz. 19.00 w sali muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny! Zapraszamy.