POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
"Sonata Kreutzerowska" zamiast "Uciekinierek" - Scena Reduta
Z przykrością informujemy, że z powodu dalszej choroby jednej z aktorek spektakl „Uciekinierki” NIE ODBĘDZIE SIĘ.
W zamian proponujemy Państwu spektakl „SONATA KREUTZEROWSKA”, w tym samym terminie i o tej samej godzinie: (19 października, godz. 18:00).
Wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność i dodatkowo z tymi biletami mogą kupić Państwo bilety na listopadowe spektakle w ramach programu Teatr Polska w promocji „DWA W CENIE JEDNEGO”.
Jeśli jednak chcą Państwo zwrócić zakupione bilety to zapraszamy do kasy KDK.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.
SONATA KREUTZEROWSKA
Miłość i nienawiść. Zazdrość i namiętność. Jak stereotypy i normy społeczne wpływają na związek dwojga ludzi? W relacjach między kobietą a mężczyzną granica jest cienka. Czy szczęśliwy finał jest możliwy? Daniel Salman w pełnym pasji monologu prowadzi publiczność przez kolejne etapy tej skomplikowanej gry uczuć. Aktorowi towarzyszy tytułowa Muzyka. Muzyka, którą sam autor nazywa „najbardziej wyrafinowaną, zmysłową chucią”, wykonywana jest w spektaklu na żywo przez wiolonczelistkę Małgorzatę Pietroń.
Napisana w 1889 roku „Sonata Kreutzerowska” nie jest archaiczna. Jest arcydziełem, w którym możemy się przejrzeć. Dziś można ją również czytać w kontekście debaty politycznej i społecznej gdzie temat płciowości i jej wyrażania, walki o równe prawa oraz zmagania się z rolami, jakie pełnimy w społeczeństwie czy w relacjach w z innymi – są na pierwszych stronach gazet i w naszych sercach. Teatralna adaptacja noweli Tołstoja korzysta ze współczesnych odniesień, pozostając jednak wierną wielkiej prozie Tołstoja.
Monodram Daniela Salmana aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie powstał w ramach projektu Demokreacje.
Autor – Lew Tołstoj
Reżyseria: Łukasz Lewandowski
Przekład: Maria Leśniewska
Adaptacja sceniczna: Daniel Salman
Konsultacje z technik lalkowych: Daniel Lasecki
Pomysł scenograficzny: Łukasz Lewandowski
Kostiumy: Emil Wysocki
Reżyseria świateł: Piotr Bartoszewicz
Obsada: Daniel Salman
Muzyka na żywo: Małgorzata Pietroń
Czas trwania: 80 minut
Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.
Krasnostawski Dom Kultury jest częścią Sceny Reduty od jej reaktywacji w roku 2022 r.