POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
The Polish Tenors w koncercie o miłości
Najpiękniejsze arie i piosenki o miłości usłyszymy 12 lutego o godz. 19:30 w Krasnostawskim Domu Kultury, w wykonaniu The Polish Tenors.
„Con Amore” – to tytuł walentynkowego koncertu, podczas którego Sylwester Targosz-Szalonek, Piotr Pastuszka i Łukasz Ratajczak przeniosą nas w świat opery, operetki i przebojów muzyki rozrywkowej w najlepszym wydaniu. Ze sceny wybrzmią m. in. takie utwory jak: „Libiamo”, „Ach kobietki”, Aria Boniego z operetki „Księżniczka Czardasza”, czy uwielbiana przez publiczność „Delilah”.
To świetna okazja, by spędzić wieczór we dwoje lub sprawić komuś wyjątkowy prezent. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia! Są jeszcze dostępne bilety na to wydarzenie: 40 zł normalny; 30 zł ulgowy – do kupienia na stronie www.kupbilecik.pl, a od 11 lutego również w kasie biletowej KDK.
Koncert odbędzie się aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.
Sylwetki Artystów:
Sylwester Targosz-Szalonek
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Uczestniczył także w mistrzowskich kursach wokalnych, m.in. prof. Heleny Łazarskiej (Wiedeń), Daniela Weeks’a (USA), Kałudi Kałudowa (Bułgaria), Paula Esswooda (Wielka Brytania). Jest także absolwentem w mistrzowskiej klasie prof. Cesare Colona (Berlin). Bierze udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in.: Festiwal Alkagran w Czechowicach-Dziedzicach, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto” w Cieszynie, Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Europejski Festiwal im. J. Kiepury w Krynicy. W programie posiada liczne partie solowe pozycji operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych. W 2008 roku brał udział w szeregu przesłuchań do roli Tebaldo w operze Capuleti i Montecchi V. Belliniego, które odbyły się w Berlinie. Na ponad 400 przesłuchanych kandydatów został zaproszony do realizacji tejże opery, której nagrania dokonał wraz z Teatrem Miejskim w Braunschweig, w czerwcu 2008 r. W sierpniu 2008 roku otrzymał statuetkę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. W lipcu 2008 roku wziął udział w prestiżowym Internationales Festival Junger Opernsanger, gdzie kreował partię Rudolfa w operze Cyganeria G. Pucciniego. W roli Mimi partnerowała mu czarnoskóra solistka z Nowego Yorku, Lisa Bryce. Współpracuje z Kammeroper Schloss Rheinsberg, Teatrem Wielkim Operą w Poznaniu, Teatro di Verdi, Teatro Massimo Palermo, Orchestra Siciliana we Włoszech, Filharmonią we Frankfurcie, Filharmonią Śląską, Toruńską, Zabrzańską, Poznańską, Częstochowską.
Piotr Pastuszka
Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studia II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Janusza Ratajczaka. Młody artysta dał się poznać na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. Dzięki zdobytym umiejętnościom mógł zadebiutować na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Monsieur Tricquet'a w operze "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego oraz partią "Don Basilia" w operze "Wesele Figara" W.A.Mozarta. Spektakle odbyły się w ramach Międzynarodowego Operowego Forum Młodych. Brał udział w polskiej prapremierze w roli tytułowej opery komicznej "Abu Hassan" Carla Marii von Webera organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi oraz premierze opery "Semele" G.F. Haendla w roli Jupitera organizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi. Współpracował, z takimi dyrygentami jak: Piotr Wajrak, Damian Borowicz, Marcin Wolniewski, Piotr Sułkowski i Woytek Mrozek oraz znanymi reżyserami: Jitka Stokalska, Hanna Hojnacka, Eva Buchmann, Marek Zajączkowski, Jan Naturski i Aleksandra Mazoń. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku. Jest solistą Teatru Muzycznego "Forte" we Wrocławiu.
Łukasz Ratajczak
Absolwent studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. dra. hab. Janusza Ratajczaka. Występował w Niemczech, Austrii i Kazachstanie. Zadebiutował jeszcze na studiach rolą Boniego w "Księżniczce czardasza" Emmericha Kalmana wystawianej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2016 roku.
Brał udział w wielu kursach wokalnych m.in. w Mistrzowskim Kursie profesora Andrzeja Żarneckiego w Łodzi w 2013 roku, w Mistrzowskim Kursie Wokalnym profesora Włodzimierza Zalewskiego w Rheinsbergu w 2014 roku, Kursie Techniki i Interpretacji Wokalnej prowadzonego przez profesora Piotra Kusiewicza w Kamieniu Pomorskim w 2014 roku, w Mistrzowskim Seminarium Wokalnym w Bydgoszczy w 2014 roku oraz w Masterclass podczas Internationale Sommerakademie Unieversität Mozarteum Salzburg w Salzburgu w 2015 roku prowadzonych przez profesor Helenę Łazarską.
Jako solista współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną, Operą Krakowską, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku i Teatrem Muzycznym w Lublinie. Występował również na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Od 1 września 2016 roku jest nauczycielem śpiewu w Państowej Szkole Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.