POBIERZ KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA NEWSLETTERA
WIRTUALNY SPACER
Kliknij i zobacz jak wygląda teraz Krasnostawski Dom Kultury, zapraszamy do obejrzenia jakości HD
Spektakl „Cztery pory roku” w KDK
Krasnostawski Dom Kultury i Teatr im. J. Osterwy w Lublinie zapraszają na nowy sezon programu Scena Reduta. Dnia 18 września 2024 r. o godz. 9:00, 11:00 i 13:00 wystawimy dla najmłodszych widzów spektakl „Cztery pory roku”. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku do 5-ciu lat i trwa 30 minut plus 15 minut zabawy w scenografii. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl
„Cztery pory roku” to wyjątkowe wydarzenie dla maluchów, które odwiedzają teatr po raz pierwszy. Twórczynie spektaklu zabierają dzieci i rodziców w podróż po czterech porach roku. Bazują przy tym głównie na bodźcach wizualnych i dźwiękowych. Każdą z pór roku przedstawiają w oparciu o trzy podstawowe elementy: plastykę, muzykę i choreografię. Największymi walorami spektaklu są: barwna warstwa plastyczna oraz wykorzystanie na scenie instrumentów muzycznych (kalimba, ukulele, dzwonki koshi i bęben).
Aktorki w nieoczywisty sposób kreują przestrzeń sceniczną. Tym samym stymulują wyobraźnię i kreatywność dzieci oraz rozbudzają w nich ciekawość otaczającego ich świata.
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych widzów jest możliwość wzięcia udziału w prowadzonych przez aktorki po spektaklu spontanicznych zabaw z wykorzystaniem elementów biorących udział w przedstawieniu. Spektakl polecany na pierwszą wizytę w teatrze.
Reżyseria: Magdalena Zabel
Choreografia: Jowita Stępniak
Kompozytor: Mateusz Doniec
Reżyseria światła: Piotr Bartoszewicz
Obsada: Jowita Stępniak, Magdalena Zabel
Magdalena Zabel –absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. Od 2020 roku związana z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie gdzie zadebiutowała rolą „Lili” w spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Pawła Aignera. Współpracuje również z Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, Teatrze Miejskim w Gliwicach, Centrum Twórczości Dziecka oraz niezależną grupą teatralną Dziwaczki. Założycielka grupy MaTeatr tworzącej spektakle oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Jowita Stępniak – absolwentka Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2016) oraz Produkcji Medialnej na UMCS w Lublinie (2019). Przez 11 lat należała do Zespołu Tańca Współczesnego „ADA”. Dwukrotnie brała udział w cyklach szkoleniowych z Malou Airaudo, choreografką zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch. Zagrała jedną z głównych ról w krótkometrażowym filmie „Napis” w reż. J. Szymańskiej, oraz epizody w serialach „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Singielka”, „Lekarze na start”, „Na dobre i na złe”. Od 2016 roku jest w zespole Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.
Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Scena Reduta to powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.
Krasnostawski Dom Kultury jest częścią Sceny Reduty od jej reaktywacji w roku 2022 r.